Fotograf

Katarzyna Mrugała


Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył- Robert Bresson

Witajcie! Zawodowo zajmuję się fotografią, a prywatnie jestem żoną i mamą. Pochodzę z Lęborka, obecnie mieszkam w Gdańsku Oliwie. Lubię poznawanie nowych ludzi i podróżowanie bez planu.  Jeśli w lipcu jest 10 stopni i pada, to znaczy, że właśnie jesteśmy na urlopie ;). Chodzimy po górach, albo w deszczu na rowerach ciągniemy przyczepkę z dwójką dzieci… to znaczy mąż ciągnie ;).

W fotografii najbardziej lubię reportaż. Dzięki niemu mogę przedstawiać historie, niewyreżyserowane zdarzenia, uchwycić nastrój i emocje. Uważam, że prawdziwe szczęście można odnaleźć w relacjach z drugim człowiekiem, dlatego te relacje mnie tak fascynują i inspirują do robienia zdjęć.

W moich projektach autorskich szczególnie interesują mnie tematy dotyczące kobiet oraz ich roli we współczesnym społeczeństwie.

Swoją wiedzę zdobywałam w Sopockich Szkołach Fotografii WFH, które ukończyłam z wyróżnieniem, oraz na licznych warsztatach m.in. ze Stefano de Luigi, Zuzą Krajewską, Jackiem Kołodziejskim, Adamem Lachem oraz Kubą Dąbrowskim.

Jestem członkiem prestiżowego  Wedding Photojurnalist Association  –  które w swoich szeregach skupia  najlepszych fotografów zajmujących się tematyką ślubną na świecie. 

W 2017 roku w konkursie Grand Press Photo zdobyłam pierwsze miejsce w kategorii Portfolio  za reportaż „Dzień Matki”.


Katarzyna Mrugała