Fotograf

Katarzyna Mrugała


Cześć! Zawodowo zajmuję się fotografią, a prywatnie lubię poznawanie nowych ludzi i podróżowanie bez planu.  Jeśli w lipcu jest 10 stopni i pada, to znaczy, że właśnie jestem na urlopie ;).

W fotografii najbardziej lubię reportaż. Dzięki niemu mogę przedstawiać historie, niewyreżyserowane zdarzenia, uchwycić nastrój i emocje. Uważam, że prawdziwe szczęście można odnaleźć w relacjach z drugim człowiekiem, dlatego te relacje mnie tak fascynują i inspirują do robienia zdjęć.

katarzyna mrugała

Swoją wiedzę zdobywałam w Sopockich Szkołach Fotografii WFH, które ukończyłam z wyróżnieniem, oraz na licznych warsztatach m.in. ze Stefano de Luigi, Zuzą Krajewską, Jackiem Kołodziejskim, Adamem Lachem oraz Kubą Dąbrowskim. Jestem członkiem prestiżowego  Wedding Photojurnalist Association  –  które w swoich szeregach skupia  najlepszych fotografów zajmujących się tematyką ślubną na świecie. Moje nagrodzone zdjęcia w konkursach WPJA można znaleźć tutaj 🙂.
W 2017 roku w konkursie Grand Press Photo zdobyłam pierwsze miejsce w kategorii Portfolio  za reportaż „Dzień Matki”.

 Katarzyna Mrugała

Jeśli ciekawią Was moje autorskie projekty fotograficzne zapraszam  do przeczytania dwóch wywiadów w których opowiadam o swoich pracach:

dla magazynu PRESS oraz dla VIVA OLIVA.

Katarzyna Mrugała
fot. Magdalena Kluczny
Katarzyna Mrugała
fot. Magdalena Kluczny
Katarzyna Mrugała
fot. Magdalena Kluczny